Ήττα του Φωστήρα από την Καλαμάτα

Το 'πε:
Που:

Τελική ευθεία για την προετοιμασία της Καλαμάτας και του Φωστήρα με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται σε φιλική αναμέτρηση και τη Μαύρη Θύελλα να παίρνει τη νίκη γοήτρου με 1-0.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε ο Γεωργιόπουλος με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ηλιόπουλου στο 38ο λεπτό.
Η Καλαμάτα είχε οριζόντιο δοκάρι δύο λεπτά αργότερα με δυνατό σουτ του Πασσά, ενώ ο Φωστήρας δεν απείλησε ιδιαίτερα, έδειξε ωστόσο αρκετές αρετές στην άμυνά του, η οποία δέχτηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιώργος Μπένος): Ζαρόπουλος, Τρίψας, Κουρέας, Τσόπελας, Ψυχογιόπουλος, Τσιμικλής, Πασάς, Γεωργιόπουλος, Μπράχος, Ηλιόπουλος, Καούνος. Αγωνίστηκαν και οι Κοψαχείλης, Πούτσι, Τσαγκαράκης, Τσιμικλής, Αθανασόπουλος,
ΦΩΣΤΗΡΑΣ(Κώστας Ψυρόπουλος): Μπότος, Μπιλίτσης, Πενταυράκης, Τσώνης, Νικολόπουλος, Μπούκουρης, Τασιούλης, Δωροβίνης, Κούτρος, Βαβάτσικος και Παντέλης. Αγωνίστηκαν και οι Κόπελας, Τσατσαρής, Μπαμπούνης, Αρχοντάκης, Ζαχαρόπουλος, Καλέργης, Ψαρρής, Μερκούρης, Καλδέλης.